top of page

Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knygos apžvalga


Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knyga
Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knyga


Atleidimas – tai procesas, kurio metu atleidžiama kažkam už padarytą įžeidimą, klaidą ar neteisingus veiksmus. Robertas D. Enrightas knygoje "Renkuosi atleisti" išsamiai nagrinėja atleidimo procesą, atskleisdamas jo svarbą emociniam išgijimui bei pagrįsdamas mokslo tyrimais. Autorius pabrėžia, kad atleidimas yra pasirinkimas - mes pasirenkame atleisti dėl savęs, kad išsivaduotumėme iš praeities situacijų, susitaikytumėme ir gyventumėme toliau savo gyvenimą.


Tai knyga, kuri man labai patiko dėl savo aiškumo, išsamumo ir pasiūlymų, kaip galima būtų žingsnis po žingsnio eiti atleidimo keliu. Džiaugiausi kai buvo įvardinamos situacijos kuomet jos nėra tikrasis atleidimas.


Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knygos apžvalga


Pagrindinės Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knygos apžvelgiamos temos:

  1. Atleidimo apibrėžimas:

    • Autorius apibrėžia atleidimą ne kaip pateisinimą kenksmingam elgesiui, o kaip sąmoningą sprendimą paleisti rūstybę ir pyktį žmogui, kuris sukėlė skausmą.

  2. Žingsnis po žingsnio procesas:

    • Knygoje pateikiamas aiškus, žingsnis po žingsnio procesas, kaip atleisti. Pabrėžiama svarba suprasti savo jausmus, pykčio poveikį ir būtinybė priimti sąmoningą sprendimą atleisti.

  3. Emocinis gydymas:

    • Centrinė tema – atleidimo gydomoji galia. Autorius teigia, kad atleidimas gali prisidėti prie emocinės gerovės ir atkurti viltį santykiuose.

  4. Praktiniai pratimai:

    • Knygoje pateikiami praktiniai pratimai ir refleksijos klausimai, skirti padėti skaitytojams išspręsti savo jausmus ir žengti link atleidimo.

  5. Realių gyvenimo pavyzdžiai:

    • Autorius pateikia daugybę atvejų ir asmeninės patirties, kuri iliustruoja, kaip atleidimo procesą galima taikyti įvairiose gyvenimo situacijose.


Pasvarstymai:

  • Laikas ir pastangos: Skaitytojai turėtų būti pasiruošę emociniam darbui, susijusiam su atleidimo procesu. Tai dažnai nėra momentinis procesas ir reikalauja kantrybės bei pasiryžimo keliauti į geresnį gyvenimą.

  • Ne visiškai tinka visiems: Kai kurie gali rasti, kad tam tikrais atvejais atleidimas gali būti neįmanomas arba netinkamas, ypač sunkios traumos ar piktnaudžiavimo situacijose.


Išvada:


Robert D. Enright "Renkuosi atleisti” knyga yra vertingas išteklius visiems, norintiems suprasti ir praktikuoti atleidimą. Enrighto metodinis požiūris siūlo viltį ir praktinius žingsnius, kaip išsivaduoti iš užsitęsusio pykčio ir išsivaduoti iš kančios. Šios knygos vedami skaitytojai gali išmokti transformuojančios atleidimo galios ir jos potencialo atkurti viltį bei emocinę gerovę.


11 plunksnų iš 10, nes knyga reikalinga ir labai naudinga. Renkuosi ją turėti savo kolekcijoje. :)


 
 
 

Comentarios


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page